fbpx

Legfrissebb blogbejegyzések a BP Legal oldalán

Fizetésem hány százaléka lehet hitel

Fizetésem hány százaléka lehet hitel?

Egy nagyobb összegű hitelfelvétel jellemzően jelentős esemény, legalábbis életünk valamilyen sarkalatos pontjához kapcsolódik: lakásvásárláshoz, nagyobb volumenű felújításhoz vagy értékesebb vagyontárgy beszerzéséhez. Ezért fontos, hogy alaposan átgondolt és kellően megfontolt döntést hozzunk. De milyen szempontok szerint mérlegelnek a pénzintézetek? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témában.

Tovább olvasok »
Illetéktörvény

Illetéktörvény 2023: egy helyen a legfontosabb tudnivalók

Mostani bejegyzésünkben az Illetéktörvény 2023-ban hatályos rendelkezéseit tekintjük át részletesen. Elsőként röviden megnézzük, mit jelentenek az illetékek és milyen szerepet töltenek be az állami gépezet működésében. Majd bemutatjuk az illetékek egyes típusait, a megállapítás módszereit, a befizetésre vonatkozó szabályokat. Végül pedig megnézünk néhány példát az illetékek alól való mentességekre is.

Tovább olvasok »
Nem tudom fizetni a hitelt

Mit tehetek, ha nem tudom fizetni a hitelt?

Egy hitel felvétele minden esetben alapos mérlegelést, anyagi lehetőségeink és teherbíró képességünk pontos felmérését igényli. Hiszen komoly döntést hozunk a kölcsön felvételével, hosszú évekre, akár évtizedekre szóló kötelezettséget vállalunk a rendszeres és pontos törlesztés formájában.
Mit tudunk tenni annak elkerülése érdekében, ha nem tudjuk fizetni a felvett hitelt? Milyen lehetőségeink adódnak ilyen helyzetben?

Tovább olvasok »
Hitel átütemezés

Milyen esetekben jelenthet megoldást a hitel átütemezés?

A hitelt átütemezés nagy segítséget jelenthet olyan helyzetben, amikor tartozásainkat valamilyen okból kifolyólag nem tudjuk törleszteni. Bárkivel előfordulhat, hogy elveszíti a munkahelyét, hosszabb időre keresőképtelenné válik vagy más okból kifolyólag, de bevételei jelentősen megcsappannak és nem tudja fedezni havi kiadásait.

Tovább olvasok »
Bedőlt ingatlanok eladása

Bedőlt ingatlanok eladása – Ezekre figyelj!

Egy gazdasági recesszió idején megnő a nem teljesítő hitelek aránya – ezeknek a kölcsönöknek a fedezete pedig jellemzően az adós tulajdona, így sajnos időről időre aktuális a kérdés, hogy miképpen lehetséges a bedőlt ingatlanok eladása olyan módon, hogy abból ne a legrosszabbul jöjjünk ki.

Tovább olvasok »
Bedőlt hitelek

Mit lehet tenni bedőlt hitelek esetén?

Egy nagyobb összegű hitelfelvétel mindig hordoz magában kockázatot: nem csak az egyéni teherbíró képesség változásai (például egy hosszabb keresőképtelenség), de akár a globális gazdasági folyamatok is nehezíthetik a menetrendszerű törlesztést. Az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket, amelyek a bedőlt hitelek kapcsán ügyfeleinkben felmerülnek és kollégáinkkal igyekeztünk általános érvényű válaszokat találni rájuk.

Tovább olvasok »
Hitel tartozás elévülése

Tartozás elévülése: valóban megszabadulunk a kötelezettségtől?

Valamennyi részletfizetéses konstrukció vagy hitel tartozás elévülése polgári jogi kérdés, szabályait is elsősorban a Polgári Törvénykönyvben (Ptk.) találhatjuk meg. Mostani bejegyzésünkben a jogi rendelkezések ismertetése mellett gyakorlati példákon keresztül nézzük az elévülés pontos részletszabályait, valamint a lehetőségeket és a szükséges teendőket az ilyen helyzetekben.

Tovább olvasok »
A babaváró hitel buktatói

Így kerüld el a Babaváró hitel buktatóit

Bár kifejezetten népszerű és sok szempontból előnyös konstrukció a babaváró hitel, azonban lehetnek buktatói amivel érdemes tisztában lenni már az igénylést megelőzően.
A legfontosabb tudnivalók számbavételét követően kitérünk az igénylésének feltételeire, előnyeire éppúgy, mint leggyakoribb buktatóira, valamint megnézzük, hogyan kerülhetjük el őket.

Tovább olvasok »
Házassági szerződés

Minden, amit a házassági szerződés kötéséről tudni érdemes

Amikor két ember összeköti az életét, kevesen gondolnak egy házassági szerződés megkötésére. Egy hivatalos, írásbeli megállapodás kelthet némi bizalmatlanságot egyesekben, az esküvő szervezése, a közös jövő tervezése vagy az első lakás vásárlása mellett pedig felesleges nyűgnek tűnhet ennek intézése.
A házassági szerződés nem csak a házasság felbontásakor bírhat jelentőséggel, hanem kizárhatjuk az egyik fél vagyoni felelősségét a házastárs által folytatott vállalkozásból eredő tartozásokért is.

Tovább olvasok »